Srdce včely má pět komor, jak jsem se stala včelařkou - Helen Jukes

Příběh ženy v nejlepších letech, která má už plné zuby velkoměsta a k objevení sebe sama ji pomůže včelstvo. Včely ji pomůžou znovu objevit sebe samu a uvolnění. Pojďme se společně  podívat do včelího úlu.

Dostupnost Skladem
Kód: 95
369 Kč
Srdce včely má pět komor, jak jsem se stala včelařkou - Helen Jukes

Na krátkou chvíli mě však obklopí cesmína a já zapomenu, kde jsem. Zapomenu na dům, který zatím nepovažuji za domov. Zapomenu na svou hektickou práci. A vtom mě něco napadne. Pomyslím si, že na toto místo by se hodily včely, a moje myšlenky se rozeběhnou jako divocí koně. Přakvapeně ucouvnu.

Na prahu třicítky se Helen Jukes cítí uvězněná v městském kolotoči kancelářského pletichaření a dočasných adres. Snaží se usadit ve své nové práci v Oxfordu a tu jí dojde, že aby prožila smysluplný život naplněná láskou a prací, musí se sama změnit. Tehdy jí kamarádi darují včelstvo (podle starých mýtů darované včelstvo přináší štěstí) a Helen začíná svůj první včelařský rok. Co ale obnáší "chovat" tyto divoké tvorečky? Jak mohou nové vědomosti o včelách přispět k objevování sebe sama? A přinese jí cesta do útrob úlu uvolnění?

Je to knížka stejně překvapivá, krásná a vzbuzující údiv jako je život včel a úlu.

- Helen MacDonald, autorka knihy J jako jestřáb

Zatímco Helen hledá svou roli v úžasném ekosystému úlu, samotná akt chovu jí přináší nový pohled na život, prohlubuje její přátelství (stará i nová) a oživuje její svět. Její vyprávění je fascinující cestou ve stopách včel a jejich úlu i dějinami našeho pozorování včel. Jde o úchvatné zamyšlení nad zodpovědností a péčí, nad zranitelností a důvěrou, nad tvorbou nových pout a vstupem na pole dosud neprozkoumaná.

 

Přečíst ukázku

 

Bibliografické údaje

Autor:

 Helen Jukes

Počet stran:

 282

Překladatel:

 Vendula Hlavová

Formát:

 140 x 215 mm

ISBN:

 978-80-88316-23-7

Vazba:

 Vázaná